Halit Bekiroğlu

Halit Bekiroğlu

Biyografi

1975'te Elazığ'da doğdu. 1993'te Malatya İmam Hatip Lisesi'nden, 1997'de Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Tarih Öğretmenliği Bölümü'nden mezun oldu. Yüksek lisansını 2001'de Marmara Üniversitesi İslam Bilimleri Enstitüsü İslam Felsefesi Bölümü'nde yaptı. Halen Marmara Üni-versitesi Ortadoğu Araştırmaları Enstitüsü Ortadoğu Siyasi Tarihi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde doktora eğitimini sürdürüyor.
ÖNDER İmam Hatip Okulları Mezunları ve Men-supları Derneği Genel Başkanlığı görevini sürdüren yazar, bugüne kadar MÜSİAD, İstanbul İhracatçı Birlikleri, Marmara Üniversitesi Mezunları Derneği, Uluslararası Hak İhlalleri İzleme Merkezi, Cihannuma Derneği, Yedihilal Derneği, İHH İnsani Yardım Vakfı, Milli Gençlik Vakfı gibi pek çok sivil toplum kuruluşunda görev aldı.
Haftalık Gerçek Hayat dergisinde yazan Bekiroğ-lu’nun Hamira'dan Duşanbe'ye isimli bir de şiir ki-tabı bulunuyor. 28 Şubat sürecinde öğretmenlik yapamadığı için 1999'da başladığı dış ticaretle ilgilenmeye devam ediyor. İyi derecede Arapça, Farsça ve Özbekçe; orta düzeyde İngilizce ve Rusça bilen yazar, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Yazarın Tüm Eserleri

tüm yazarlar »