Kadir GURBETCİ

Kadir GURBETCİ

Biyografi

 

Kadir GURBETCİ (1964) İlk ve orta öğrenimini Ümraniye’de, lisans eğiti¬mini, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi, yüksek lisans çalışmasını İstanbul Ticaret Üniversitesi “Uluslararası Ticaret” dalında, ikinci yüksek li-sans eğitimini, Bahçeşehir Üniversi¬tesi Fen Bilimleri Enstitüsü “Kentsel Sis¬¬¬temler ve Ulaştırma Yönetimi” dalında tamamladı.
Halen Beykent Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi alanında doktora öğre¬nimine devam etmektedir.
Uzun yıllar siyasi, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde aktif görev aldı. 2005-2007 İSKİ Denetçiliği, 2005-2011 tarihleri arasında İstanbul Büyük¬şehir Belediyesi iştiraki İSPARK AŞ’de kurucu Genel Müdür olarak görev yaptı.
Halen çeşitli vakıf ve STK’larda aktif olarak görev yapmaktadır.
Yurt içi ve yurt dışında özellikle Akıllı Şehirler, Bilişim, Kent İçi Ulaşım ve Otopark-İşletmecilik, Elektrikli Araçlar, Akıllı Ulaşım Sistemleri, Ulaşım, Liderlik, Marinacılık vb. konularda, konferanslar verdi ve tebliğler sundu.
“Otopark Uygulamalarında Tek¬noloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri” adlı kitabı 2014 yılında İlke Yayıncılık tarafından yayımlanan Gurbetci; Haber 7’de köşe yazarlığı yapmaktadır.
Gurbetci Mali Müşavir olup, evli ve dört çocuk babasıdır.

Sırasıyla “Muhasebe – Finansman” (İTO - Marmara Üniversitesi), “Yerel Yönetimler” ve Siyaset Akademisi’nden çeşitli eğitimler aldı. Uzun yıllar sosyal ve siyasi faaliyetlerde aktif görev alan Gurbetci sırasıyla; İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi, Ümraniye Spor Kulüp Başkanlığı (1995-1999), Esnaf Gelişim Platformu Genel Koordinatörlüğü (2005) ve İSKİ Denetçiliği (2005-2007) görevlerinde bulundu. Ayrıca Ekim 2005 ile 2011 tarihleri arasında kuruluş aşamasından itibaren 6 yıl süre ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İSPARK AŞ’de kurucu Genel Müdür olarak görev yaptı. Başta otopark olmak üzere ulaşım sektörünün gelişimine katkı sağlamak amacıyla; İstanbul Büyük Şehir Belediyesi ile Viyana Belediyesi Ortak Ulaşım Çalıştayı’nda, 8. Ulaşım Zirvesi’nde, 1. Kent İçi Ulaşım Konferansı’nda, Abudabi Ortadoğu Middle East 2. Ulaşım ve Otopark Sempozyumu’nda, Bilişim Teknolojileri’nin uygulama alanlarında, elektrikli araçlar çalıştayında (Lizbon), Kent İçi Ulaşım ve Otopark Konferansı’nda (Intertraffic Fuarı), Boat Show’da (CNR), Kadir Has Üniversitesi’nde düzenlenen Bilişim Sempozyumu’nda, Akıllı Ulaşım Sistemleri Elektrikli ve Hibrid Araçlar Çalıştayı’nda (Yıldız Teknik Üniversitesi), IBM Akıllı Şehirler Zirvesi’nde (Eurasia Bilişim Zirvesi), Bahçeşehir (HLO), Okan ve Fatih Üniversiteleri ile Türkiye Belediyeler Birliği’nde “Liderlik ve Ulaşım” gibi çeşitli konferanslarda, sunumlarda, panellerde tebliğler verdi.
Çeşitli dernek, vakıf ve sermaye şirketlerinde yöneticilik yapan Gurbetci; 1988’den bu güne Mali Müşavirlik hizmetleri ile iştigal etmektedir. Evli ve dört çocuk babasıdır.

 

Yazarın Tüm Eserleri

tüm yazarlar »